Jak będą wyglądały zajęcia z języka angielskiego w roku szkolnym 2011/2012?

W młodszym wieku szkolnym dzieci  uczą się przede wszystkim poprzez zabawę. Moim celem jest wyrobienie w nich pozytywnego podejścia do lekcji języka angielskiego. Jednym słowem: chciałabym żeby dzieci polubiły język angielski i chciały się go uczyć w przyszłości.  W moim rozumieniu zajęcia powinny być różnorodne i angażujące. W związku z tym poza podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń będziemy rysować w zeszytach. Bawić się kartami obrazkowymi (flashcards), grać w gry, śpiewać piosenki , uczyć się wierszyków, czytać anglojęzyczne książeczki. Zajęcia dla młodszych dzieci nie powinny odbywać się tylko w ławkach, więc w miarę możliwości będziemy siadać w kole na podłodze, bądź też poruszać się po sali.

Na moich lekcjach uczniowie od samego początku mają kontakt z tablicą. Podchodzą do niej – przyczepiają karty, rysują, z czasem uzupełniają pojedyncze litery w wyrazach i piszą.

Zgodnie z Państwa oczekiwaniami informacje o aktualnie obowiązującym słownictwie i zwrotach będą znajdowały się przy szatniach każdej z klas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s