8 prostych rad – jak pomóc swojemu dziecku być lepszym uczniem (z angielskiego)

  1. Bądź zaangażowany. Interesuj się, czego uczy się Twoje dziecko. Rozmawiaj z nim.
  2. Bądź pozytywnie nastawiony. Do szkoły, nauczyciela. Oprócz tego zachęcaj swoje dziecko do nauki.
  3. Samemu bądź wzorem do naśladowania. Poprzez swoje zachowania pokazuj dziecku, że angielski jest przydatny i przyjemny. Oglądaj filmy po angielsku, czytaj, ucz się.
  4. Bądź odpowiedzialnym rodzicem. Dyscyplinuj swoje dziecko, jeśli tego potrzebuje. Przypominaj o pracach domowych, pomagaj zapakować plecak (ale nie pakuj za niego).
  5. Mów, że szkoła i nauka jest ważna. Pytaj o  to jak dziecko się zachowywało (nauczyciela i dziecko). Sprawdzaj, czy dziecko nosi książki i przybory szkolne, czy odrobiło pracę domową. Nie pozwalaj na opuszczanie lekcji z byle powodu.
  6. Poszukaj równowagi między szkołą i nauką a hobby i zabawą. Pamiętaj, że oprócz nauki, Twoje dziecko powinno też mieć czas na zabawę.
  7. Zapewnij mu pomoce do nauki. Jeśli możesz kup proste anglojęzyczne książeczki i czytaj je z dzieckiem. Wyposaż je w dodatkowe książeczki do wypełniania (o tematyce innej niż omawiana w szkole lub powtarzające materiał), grajcie w angielskie gry, oglądajcie angielskie filmy. Kup gry komputerowe w angielskiej wersji.
  8. Wspieraj szkołę i nauczyciela. Staraj się nie podważać autorytetu nauczyciela. Poznaj i powtarzaj z dzieckiem reguły obowiązujące w klasie. W razie problemów rozmawiaj z nauczycielem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s