Kindle. I’m lovin’ it!

Dzisiejszy wpis będzie odnosił się do dorosłych i uczenia się przez nich języka angielskiego.

Nigdy bym się nie spodziewała, że czytnik książek elektronicznych będzie urządzeniem, które chwyci mnie za serce. Początkowo uważałam, że nie ma sensu go kupować, jednak gdy dostałam go w prezencie 🙂 zaczęłam z niego korzystać. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest jego lekkość. Mogę je zabrać ze sobą wszędzie i pomieści w sobie dużo książek. Jadąc na urlop w jednym miejscu miałam 4 książki i prenumeratę „Polityki”. Zaskakujący jest też obraz – książka na ekranie niczym nie różni się od wydrukowanej.

A teraz przejdźmy do meritum. Dzięki Kindle’owi  w ostatnim czasie przeczytałam naprawdę wiele książek po angielsku. Po części dlatego, że póki co mało mało książek zostało wydanych po polsku. Jednak dla osób chcących rozwijać swój angielski jest to zaletą. Na Amazon.com jest bardzo szeroki wybór książek wydanych na Kindle’a po angielsku. Wystarczy tylko kliknąć i już mamy książkę na swoim urządzeniu (jest tylko jeden szczegół, potrzebujemy karty kredytowej). Ceny są zróżnicowane a w przeliczeniu zbliżone do polskich –  papierowych książek. Można też znaleźć darmowe publikacje (np. z zakresu literatury klasycznej). Kolejną korzyścią z urządzenia jest wbudowany słownik. Wystarczy postawić kursor przy danym słowie a jego wytłumaczenie pojawi się na stronie.

Jeśli nie mają Państwo pomysłu na prezent dla osoby, która zna angielski, lubi nowoczesne urządzenia (właśnie wydano nowe wersje Kindle’a) i nie może żyć bez czytania książek to nie ma się nad czym zastanawiać. Polecam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s