Shopping

Dla większości z nas zaczyna się przedświąteczne zakupowe szaleństwo. W związku z tym zachęcam do pomyślenia o  edukacyjnych prezentach gwiazdkowych, oczywiście takich które posłużą do nauki angielskiego. Może zamiast polskiej gry warto zakupić taką, dzięki której dziecko będzie mogło powtórzyć angielskie słówka czy też nauczyć się nowych zwrotów (aktualnie na blogu opisuję ciekawe gry, które moim zdaniem warto mieć).

W szkole dużo korzystamy z flashcards. Można też zaopatrzyć dziecko w „Karty obrazkowe” i uczyć się z ich wykorzystaniem w domu. Na takiej karcie z jednej strony znajduje się słowo po angielsku a z drugiej po polsku. Dołączona jest również płyta z wymową oraz poradnik, jak można bawić się kartami. Obejmują one różne zagadnienia np. Świat wokół mnie, Czas wolny. Inna pozycja wydawnictwa Edgard to „Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach”. Tym razem dziecko odpowiada na pytania, rozwiązuje zagadki. Na podobnej zasadzie zabawy z kartami opierają się Fiszki dla dzieci (wyd. Cztery Głowy).

Kolejnym pomysłem na naukę angielskiego może być zakup oprogramowania do nauki angielskiego, jak  „Nicole and Tommy EuroPlus+” . To tylko przykład (kiedyś sama uczyłam się z programów tej firmy). Takich kursów komputerowych jest bardzo wiele (najlepiej przed zakupem poszukać opinii w internecie).

Oczywiście dobrym pomysłem jest książka, czy też słownik. Bardzo ładnie wydane książeczki można znaleźć w wybranych sklepach Marks and Spencer. Dla młodszych dzieci można kupić tam też angielskie kolorowanki, książeczki do wypełniania oraz zabawki (oferowane tylko w okresie świątecznym). Objęte są one promocją Kup 3, zapłać za 2. Większe Empik-i również mają szeroką ofertę wydawnictw anglojęzycznych dla dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s