Angielski w wakacje

W szkole wszyscy zarówno nauczyciele, jak i uczniowie czekają już na wakacje. Co zrobić, by te 2 miesiące wolnego nie oznaczały regresu w nauce i zapomnienia dotychczasowych umiejętności?

Wiem, że bardzo trudno jest zachęcić dziecko do nauki w wakacje. Zabawa nie kojarzy się z nauką, dlatego chciałam przypomnieć, co można robić z dzieckiem, by angielski w tym czasie nie został zaniedbany. Jak już kiedyś pisałam cenne są angielskie gry, oglądanie anglojęzycznych kreskówek (może nie każdy o tym wie, ale mając telewizję n na kanałach dla dzieci można wybrać język), czytanie anglojęzycznych książeczek. Dobrym pomysłem jest też zakup specjalnych książeczek do wypełniania na wakacje. Wydaje mi się, że widziałam takie pozycje w Tesco w zeszłym roku. Również na stronie merlin.pl znalazłam przykładową pozycję „I love summer” – dziecko w atrakcyjny sposób utrwala słownictwo i ćwiczy pamięć (za pomocą gier, komiksów, wycinanek, piosenek). Czasem takie publikacje zawierają także lubiane przez małych uczniów naklejki. Bardzo dużo różnych książeczek można znaleźć na stronie http://www.bookmaster.pl/jezyki-obce/angielski/dla-najmlodszych/ksiazki/1383/ . Ciekawe możliwości powtarzania materiału dają też fiszki dla dzieci, o których również już pisałam.

Niektóre szkoły językowe organizują także półkolonie z językiem anielskim czy też wyjazdy z nauką angielskiego. Warto zastanowić się nad taką formą spędzania czasu przez dziecko w wakacje. Ważne jest uświadomienie sobie, że bez powtarzania dzieci szybko zapominają to, czego się nauczyły. We wrześniu na ogół również przypomina się materiał, jednak lepiej jest utrwalać go w domu, gdy dzieci mają dużo wolnego czasu, czasem wręcz za dużo.

Jedna uwaga do wpisu “Angielski w wakacje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s