Czasopisma dla nauczycieli angielskiego

Ostatnio wspominałam o rozwoju zawodowym poprzez czytanie publikacji przeznaczonych dla nauczycieli. Oto kilka z nich:

Języki obce w szkole – na stronie http://jows.pl/ jest kilka poprzednich numerów, które możemy za darmo przeczytać, są to artykuły w języku polskim dotyczące raczej polskiej rzeczywistości. Jest to czasopismo poruszające tematy związane z nauczaniem różnych języków, nie tylko angielskiego.

English Teaching Professionalhttp://www.etprofessional.com/ czasopismo które swego czasu prenumerowałam. Z tego co pamiętam była to prenumerata wersji elektronicznej, minusem było to ze niezbyt wygodnie się ja czyta a niewątpliwym plusem to, że otrzymywało się też dostęp do archiwalnych numerów. Dla osób zainteresowanych – można przeczytać jeden numer (free sample) http://edition.pagesuite-professional.co.uk//launch.aspx?eid=46596418-1a4a-415c-92f9-6f7e0e774070 Artykuły są w języku angielskim i piszą je zarówno specjaliści jak i zwykli nauczyciele z różnych krajów świata. Jak to zwykle bywa gazeta jest raz ciekawsza a raz mniej, wszystko zależy od numeru i treści w nim zawartych. Znajdują się tu też materiały, z których możemy skorzystać w czasie lekcji.

The Teacher – czasopismo tworzone przez Polaków, ale artykuły napisane są w języku angielskim. Podobnie jak w przypadku English Teaching Professional można zamówić prenumeratę, ja jej nie miałam, dlatego trudno mi się wypowiadać na temat tej pozycji. Jeden numer dostałam na którymś ze szkoleń, na stronie jest też numer okazowy http://www.teacher.pl/online/ Również tutaj znajdują się gotowe materiały do wykorzystania w czasie lekcji.

Czytając czasopisma przeznaczone dla nauczycieli wiele zyskujemy. Przede wszystkim wiedzę, jak również zaznajomienie się z najnowszymi trendami w nauce języków, często też dostajemy gotowe materiały czy też adresy www, z których warto skorzystać przygotowując zajęcia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s