„Kod: Brytania”

Chwilę nie było już recenzji. W związku z tym dziś opiszę książkę dla wszystkich zainteresowanych kulturą Wielkiej Brytanii. O czym możemy przeczytać w tej publikacji? Na początek będzie to rys historyczny, następnie omówiona zostaje literatura i filozofia, sztuka, muzyka, teatr i taniec. W kolejnych rozdziałach przeczytamy o kinie, fotografii i modzie, mediach i komunikacji, kuchni a także aktualnej kondycji Wielkiej Brytanii. Dla mnie najciekawszy jest fragment o języku angielskim. Szkoda, że taki krótki – dowiemy się skąd pochodzi angielski, przeczytamy o występujących dialektach. Hasła cockney, BBC English czy Estuary English nie będą nikomu obce. Dla mnie całkiem ciekawy był też rozdział o filmach i mediach. A jeszcze bardziej interesujący o piciu i jedzeniu. Tutaj poznajemy nazwy najpopularniejszych potraw, dowiadujemy się na czym polega fenomen brytyjskich programów kulinarnych, czytamy o piwie i tradycji chodzenia do pubów.

Czy książka mi się podobała? I czy uważam ją za przydatną? Poniżej moje odczucia.

Wszystko omówione jest dość skrótowo. Pojawiają się nazwiska, tytuły piosenek oraz filmów. Z boku mamy dopisane różne ciekawostki. Myślę, ze książka spełnia swoje zadanie i daje ogólny pogląd oraz wiedzę o Wielkiej Brytanii. Jeśli kogoś zainteresuje jakieś hasło zawsze może samodzielnie szerzej zgłębić temat. Ja przeczytałam tę książkę kilka lat temu i wtedy nie „padłam z zachwytu”, teraz nie czytałam jej od nowa a raczej przejrzałam. Wydaje mi się, że jest to całkiem ciekawa pozycja, szczególnie dla nauczyciela angielskiego. Myślę, że niektóre ciekawostki czy też tytuły można wykorzystać w ramach zajęć kulturowych ze starszymi uczniami. Dodam jeszcze, że jest to fajna książka na wakacje, szczególnie dla osób chcących zwiedzać Wielką Brytanię.

Trochę informacji można znaleźć na oficjalnej stronie książki, m.in. spis treści oraz kilka przykładowych ciekawostek http://lilytiger.pl/index.html.

kod

2 uwagi do wpisu “„Kod: Brytania”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s