Książeczki dla najmłodszych cz.1

Cały czas podkreślam jak ważna jest nauka poprzez zabawę i oswajanie dziecka z językiem obcym. Dlatego też fajnie jest mieć angielskie książeczki również dla maluszków. Na ogół są one sztywne lub z materiału. Czasem to touch and feel czyli z elementami do dotykania lub fold – out flaps, czyli trzeba odchylić jakiś element by zobaczyć co jest pod spodem. Tekst powinien być krótki i prosty (dobrze jeśli ciągle powtarzają się te same zwroty) a książeczka powinna być atrakcyjna wizualnie.

Dla najmłodszych dzieci często sprzedawane są książeczki – zabawki z materiału. Ta książeczka szeleści, ma odstające części, pod którymi chowają się obrazki. Jest estetyczna i kolorowa. Tekst angielski jest krótki – polega na szukaniu słonia 🙂 Powtarza się pytanie Is he…? Książeczkę najlepiej wykorzystywać jako zabawkę, stopniowo można nazywać zwierzaki po polsku a później jak dziecko więcej rozumie po angielsku.

b1

b2

Kolejna książeczka jest również z materiału, zapakowana w torbę z rączką do przenoszenia. Chodzi w niej o przygotowanie się do jazdy samochodem. Posiada atrakcyjne elementy takie jak pas do zapięcia, lusterko, dźwignię biegów, kluczyk itp. Dziecko może nimi poruszać. Tekst jest polski i angielski. Ja nie czytałabym I… tylko formułowała zdania w formie poleceń, które wykonać ma dziecko.

b3

b4

Ostatnia książeczka jest tekturowa. Na każdej stronie jest zwierzątko, które coś robi i zdanie o nim a później, gdy odchylimy zagiętą stronę widzimy obrazek dziecka i napis „Just like me!”

b5

b6

b7

4 uwagi do wpisu “Książeczki dla najmłodszych cz.1

  1. fantastyczne! a gdzie można je dostać??
    ja mam sporo książeczek anglojęzycznych dla dzieci, ale już nieco starszych. Natomiast ta środkowa o jeździe autem zachwyciłaby mojego synka, muszę ja mieć!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s