Pocoyo po angielsku – bajka dla maluchów

Czasem w ciekawych miejscach można znaleźć inspirację do wpisu, na przykład w hiszpańskiej telewizji 🙂 Przez przypadek trafiłam na bajkę, która mi się spodobała.

Animacja Pocoyo jest właśnie hiszpańskiej produkcji, ale ma bardzo dobrą angielską wersję. Zacznijmy od tego, że kreskówka podoba mi się estetycznie. Ciekawym zabiegiem jest brak tła, tzn. wszystko rozgrywa się na białym tle. Dzięki temu mały widz koncentruje się na postaciach i tym, co robią i o czym mówią. Główny bohater to mały chłopiec – Pocoyo. Ma on przyjaciół – kaczkę, słonia i psa. Oprócz tego w bajce pojawia się narrator, który zwraca się zarówno do bohaterów jak i oglądających. Czasem zadaje pytania, na które może odpowiedzieć dziecko. Dialogi są proste, słowa często są powtarzane, co jest dobre w przypadku nauki języka. Jest dużo muzyki, postacie często tańczą, co też może być atrakcyjne dla najmłodszych.

Wyprodukowano dwie serie, każda składa się z 52 7- minutowych odcinków. Myślę, że dziecko nie zdąży się zmęczyć ani znudzić, no i nie spędzi za dużo czasu przed ekranem. Plusem jest to, że odcinki są dostępne na YouTube 🙂 Poniżej jeden jako przykład.

Zachęcam też do przeczytania innych wpisów o serialach dla dzieci pomagających w nauce języka – Peppa Pig oraz Sesame Street.

5 uwag do wpisu “Pocoyo po angielsku – bajka dla maluchów

   1. Sprawdziłam i jest świetna! Mój synek jest zachwycony, zaczyna nawet powtarzać słówka!
    Podoba mi się białe tło nieodciągające uwagi od akcji.
    Naprawdę godna polecenia jest ta bajeczka, dzięki za namiary!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s