Aplikacje do nauki angielskiego na smartfona cz.2

Pierwszy wpis na ten temat cieszył się sporą popularnością, więc najwyższy czas na ciąg dalszy. W poprzednim wpisie skoncentrowałam się głównie na słownikach – Aplikacje do nauki angielskiego na smartfona cz.1.

Poniżej omówienie dwóch innych aplikacji.

Grammar Expert. Grammar Exam Advanced.

Jest to zbiór quizów z gramatyki dla zaawansowanych uczniów. Quiz stanowią zdania z lukami. Poniżej mamy podane kilka odpowiedzi i trzeba wybrać właściwą. Na Gdy skończymy wypełnianie, otrzymujemy zestawienie wyniku. Znajdziemy tu poprawne i błędne odpowiedzi, czas jaki zajęła nam odpowiedź. Możemy wrócić do zdań i sprawdzić jaki błąd popełniliśmy. Na koniec każdego tematu jest Chapter Exam.  Darmowe tematy to Articles, Count/Uncount Nouns, Verbs, Demonstratives, Adjectives, Interrogatives. Czyli całkiem  sporo, zważywszy że w każdym temacie mamy cztery quizy plus chapter exam. Całkiem fajne zajęcie w ramach szybkiej powtórki gramatyki. U mnie sprawdziło się np. w kolejce u lekarza. W ramach aplikacji Grammar Expert możemy wybierać również inne poziomy zaawansowania.

ge

quizge

Word a Day. Pictures & Audios by VocabAhead.

Ta aplikacja codziennie informuje nas „You’ve got a new word”.  Jest ona płatna, nie pamiętam ile kosztowała, ale była z tych tanich. Słowa są różne, według mnie trudniejsze i łatwiejsze. Mniej lub bardziej przydatne. Centralną rolę spełnia obrazek, ilustrujący słowo, które mamy poznać. Poza rysunkiem będziemy mieć możliwość wysłuchania jego wymowy oraz objaśnienia. Objaśnienie możemy również przeczytać, często nawiązuje ono do rysunku. Oprócz tego znajdziemy tu transkrypcję fonetyczną oraz synonimy danego wyrazu. Mamy też opcje dodania słów do ulubionych. Można wracać do poprzednich wyrazów, oczywiście warto to robić w ramach ich utrwalenia. Również w tej aplikacji pojawia się quiz a właściwie do wyboru dwie możliwości sprawdzenia znajomości słówek. Pierwsza jest następująca – trzeba z kilku opcji wybrać definicję danego słowa. Trochę to dziwne gdyż znajdziemy tu tylko definicje przerobionych słówek. Oczywiście można go robić na czuja. Istnieje prawdopodobieństwo, że trafimy, ale w gruncie rzeczy nie po to się uczymy. Druga opcja jest trudniejsza. Mamy definicje i trzeba z pomieszanych liter ułożyć słowo. Generalnie aplikacja jest ok, choć przyznam szczerze, że zdarza mi się po komunikacie nie zajrzeć do aplikacji i zapominam o słówku. Tak to bywa, nie jestem zbyt solidna 😉

newword

Następnym razem obiecuję, że w tym cyklu pojawi się wpis o fiszkach.

Jedna uwaga do wpisu “Aplikacje do nauki angielskiego na smartfona cz.2

  1. Pingback: Liebster Award |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s