Strony internetowe pomagające w nauczaniu angielskiego dzieci z dysleksją

We wpisie o pomocach w nauce dla uczniów z trudnościami (tutaj) wspominałam o stronie sparklebox. Wiem, że jest ona popularna wśród nauczycieli, być może przyda się też rodzicom. Dzisiaj krótki przegląd tego, co według mnie jest tam szczególnie przydatne.

Jak już pisałam mamy tu całą zakładkę poświęconą dysleksji http://www.sparklebox.co.uk/special-needs/dyslexia/#.UoEL7pE3zx5.

Tutaj znajdziemy pomoce wizualne związane z nauką alfabetu http://www.sparklebox.co.uk/literacy/alphabet/visual-aids.html#.UoEHN5E3zx4.

Kolejne to http://www.sparklebox.co.uk/literacy/alphabet/activity-booklets/confusing-letters.html#.UoEJrJE3zx4 – ćwiczenia, dzięki którym dzieci nie będą myliły liter, np. rozróżniały b od d – przydatne również w nauce języka polskiego.

Nauka i utrwalenie dni tygodnia i miesięcy, wypisane na samochodach, zwierzętach, liściach itp. Mnie najbardziej spodobały się wagony kolejowe. Fajne ćwiczenie na wyklejanie wyrazów przy pomocy plasteliny http://www.sparklebox.co.uk/literacy/vocabulary/days-months.html#.UoEKTJE3zx4.

I wiele, wiele innych ciekawych ćwiczeń.

Interesująca jest też strona http://www.starfall.com pomagająca w nauce czytania w języku angielskim. Zaczynamy od poznania liter i dźwięków i stopniowo przechodzimy do czytania wyrazów i całych zadań.

A może znacie jakieś inne strony pomagające w nauce języka dzieciom z trudnościami?

dyslexia1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s