Książeczki anglojęzyczne dla dzieci

Zapraszam na kolejny przegląd książeczek dla dzieci.

Na pierwszy ogień idzie sztywna książeczka z serii Angelina Ballerina. Ta książeczka wyróżnia się błyszczącym ruchomym kołem. Jest ciekawa pod tym względem, że pobudza dzieci do aktywności ruchowej. Angelina rozgrzewa się do zajęć a później ćwiczy do występu. Można przeczytać książeczkę i obejrzeć obrazki, jednak najfajniejsze jest kręcenie kołem i wykonywanie tych samych ćwiczeń, co Angelina.  Staram się nie kierować stereotypami, ale myślę, że jest to przede wszystkim książeczka dla dziewczynek. Największą frajdę będą miały te zainteresowane baletem.

angelina

Druga pozycja to Spot the Dog. Z tego, co pamiętam książeczki o żółtym psie polecano mi na przedmiocie literatura angielska dla dzieci. Ja mam książeczkę o kształtach. Fabuła jest prosta, pies poznaje kształty. Na każdej stronie mamy po jednym zdaniu. Myślę, że z najmłodszymi uczniami jako uzupełnienie tematu w sam raz.

spot

Trzecia to Peppa Pig. Poza książeczką (mamy tu więcej tekstu niż w poprzednich książkach), mam jeszcze Activity book. Ćwiczenia wydawały mi się fajne, ale tak naprawdę jeszcze ich nie używałam. Kupiłam na fali zachwytu nad serialem i z racji że była tania ☺ (niekompletna ale za 3,99 zł to grzech nie wziąć). Później stwierdziłam, że dla moich uczniów jest jednak zbyt dziecinna. Leży sobie i może kiedyś się przyda.

Peppa ksiazka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s