Pomysły na świąteczne lekcje

Na wielu blogach od dłuższego czas pojawiają się świąteczne wpisy. Ze mną jest tak, że zawsze mi się wydaje, ze mam jeszcze masę czasu, niezależnie czy chodzi o święta czy inne rzeczy. A później się okazuje, że robię coś na ostatnią chwilę. Wypadałoby wreszcie coś opublikować, więc podrzucam Wam moje pomysły na około świąteczne lekcje. Chociaż już od początku grudnia uczniowie pytają mnie o zajęcia o tematyce Christmas, ja zwykle poświęcam im jakieś półtorej lekcji. Na kawałku jednej z lekcji wprowadzam czy też przypominam słownictwo a kolejna – ostatnia przed świętami jest już tylko pod znakiem Santa Claus, Reindeer oraz kolęd.

Podoba mi się ten prosty worksheet – łączenie obrazków z wyrazami http://www.allkidsnetwork.com/worksheets/christmas/christmas-matching-words.asp oraz uzupełnianie brakujących liter http://www.allkidsnetwork.com/worksheets/christmas/christmas-missing-vowels.asp. Często takie zadania robię na tablicy, ale można też wykorzystać wydrukowaną wersję.

Lubię memory – http://www.dltk-cards.com/memory/index.htm lub domino ze strony DLTK’s http://www.dltk-cards.com/dominos/index.htm. Trzeba wybrać temat Christmas i w kilku prostych krokach je przygotować.

W tym roku mam zamiar skorzystać z board game, którą przygotuję na tej stronie http://www.toolsforeducators.com/boardgames/. Oprócz Christmas mamy wiele innych tematów do wyboru a dzieci bardzo lubią grać w gry planszowe.

Ja z kolei lubię historię o Rudolfie, więc planuję preczytać moim uczniom ułożone kiedyś opowiadanie, na niedawno opisanej przeze mnie stronie storybird. Oto link do historyjki: http://storybird.com/books/rudolph-2/?token=jzh5x5. Następnie poproszę uczniów o ułożenie wydarzeń w odpowiedniej kolejności, wykorzystam do tego obrazki z takiej karty (nie pamiętam skąd ją mam, więc jeśli ktoś ją kojarzy to proszę niech napisze w komentarzu skąd pochodzi). Dziękuję za podpowiedź, te obrazki pochodzą z książeczki z różnymi innymi fajnymi świątecznymi ćwiczeniami oraz kolędami. Do pobrania tutaj http://busyteacher.org/3930-christmas-booklet.html.

rudolph

Oczywiście będą też świąteczne piosenki, dla najmłodszych najprostsza według mnie jest „We wish you a Merry Christmas”. Dla starszych uczniów polecam „Last Christmas” i ćwiczenie na uzupełnianie luk http://busyteacher.org/13651-last-christmas-by-wham.html.

Wiem, że na Facebooku zapowiedziałam wpis o szkoleniu, proszę o cierpliwość, opublikuję go najszybciej jak to możliwe. Ten wpis zakończę świątecznym zdjęciem mojego własnoręcznie zrobionego christmas wreath 🙂

christmas wreath

8 uwag do wpisu “Pomysły na świąteczne lekcje

  1. Obrazki do historii z Rudolfem są z Christmas Fun Booklet – Songs and Activities (2010). Ja ściągałam z busyteacher.org. 🙂

    1. Ja za to lubię Twojego bloga, tylko jakoś nie komentuję przez ten wymóg logowania, ale chyba go zlikwidowałaś, czy mi się wydaje? Po pierwsze trzeba założyć konto a po drugie nigdy nie pamiętam haseł i mnie to irytuje 😦 Pozdrowienia.

  2. Pingback: Christmas |
  3. Pingback: Bye – Bye… |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s