Christmas art and craft, czyli prace plastyczne

Poza worksheetami, z młodszymi uczniami z okazji świąt fajnie jest zrobić jakąś pracę plastyczną. Zwykle na tych ostatnich lekcjach panuje rozprężenie, więc myślę, że warto zaproponować dzieciom do przygotowania coś, co im się spodoba a przy okazji będą mogły ozdobić np. swój pokój czy też choinkę. Oczywiście taka praca również sprzyja zapamiętaniu słownictwa. Dzieci zwykle ciągle mówią „A mój Santa Claus będzie mieć coś tam…” 🙂

W szkole drukowałam dla dzieci zawieszkę na drzwi. Poniżej wersja kolorowa, moi uczniowie sami kolorowali Mikołaja. Przy okazji można powtórzyć nazwy części ciała. Wzór pochodzi z bardzo lubianej przeze mnie strony DLTK’s – http://www.dltk-holidays.com/xmas/msantadoorknob.htm.

santa

Podobają mi się też prace z wykorzystaniem własnych rąk czy też stóp. Pracując z mniejszą liczbą dzieci można kupić trochę materiałów i zrobić na przykład takiego Rudolfa. Inspirowałam się oczywiście internetem, gdy w Google grafikę wpiszemy reindeer craft wyskoczy nam masa propozycji prac plastycznych.

rudolf1

3 uwagi do wpisu “Christmas art and craft, czyli prace plastyczne

  1. Wypróbowałam sposób na renifera 😉 z obrysu ręki. Dzieci miały świetną zabawę – do wyboru – albo renifer, albo Mikołaj. Przedszkolaki i pierwszaki były zachwycone tym, co można stworzyć dzięki własnym dłoniom! W trzeciej klasie – nie mniejszy entuzjazm. I wcale nie żal lekcji na „art and craft”, bo mnóstwo różnych słów udało się „przemycić” przy okazji. Wesołych Świąt!

    1. Cieszę się, że Cię zainspirowałam. Ja po zajęciach mogę dodać, że wydaje mi się, że wymyśliłam fajny sposób prezentacji. Na początku nie mówię uczniom co robimy. Po prostu mają odrysować rękę i ją wyciąć. Następnie mówię, że to ciało renifera i pokazuję już przygotowany wzór.
      Wydaje mi się, że dzieciom się podoba, bo raczej nie miały możliwości wcześniej tworzyć takich prac. Więc jest to fajna nowość. Ja również życzę Ci wesołych i spokojnych Świąt 🙂

  2. Pingback: Christmas |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s