Winnie the Witch, czyli książka o zimie

W okolicy Halloween na blogu dolittle przeczytałam o Winnie the Witch – http://dolittle.blox.pl/2013/10/Winnie-the-Witch.html. Pomyślałam sobie wtedy, że fajnie by było mieć książeczkę z jej przygodami. Więc kiedy nadarzyła się okazja, czym prędzej ją kupiłam. Moja książka to zbiór aż czterech opowiadań o tej czarownicy.

winnie1

Jedno z nich rozgrywa się w zimowej scenerii i nosi tytuł Winnie in Winter.

winnie3

W opowiadaniu tym nie ma dużo treści – chodzi mi o to, że nie są to całe strony zapełnione treścią. Zdania są stosunkowo krótkie i nie bardzo skomplikowane. Słownictwo trochę bardziej, ale wychodzę z założenia, że dzieci nie muszą znać i rozumieć każdego wyrazu. Rysunki według dzieci są śmieszne. Jeśli chodzi o dorosłych, to zależy od poczucia estetyki 😉

Tutaj znajdziecie kilka ćwiczeń dotyczących ogólnie Winnie, najbardziej podoba mi się word search http://www.winnie-the-witch.com/grown-ups/TEACHERS/WINNIE%20TEACHER%20ACTIVITY%20SHEETS.pdf.

Oprócz tego znalazłam propozycje ćwiczeń do kilku innych książek o tej postaci http://images.scholastic.co.uk/assets/a/74/a2/winnieteacher-act-free-882973.pdf. Opowiadanie o zimie też tutaj jest. Z kilku podpowiedzi ćwiczeń najciekawiej wygląda takie – w książce pojawiają się nazwy ubrań zimowych (też na nie zwróciłam uwagę), można to wykorzystać i na przykład poprosić o narysowanie Winnie i opisanie jej stroju lub wprowadzenie nazw ubrań letnich czy też nadających się na jesień. Uczniowie mogą zaprojektować czarownicy garderobę stosowną do pory roku. Poza tym znajdziemy tu podpowiedzi, o czym możemy porozmawiać z dziećmi (a przynajmniej spróbować). Ja również pomyślałabym o pytaniach do obrazków, spróbowałabym niektóre z nich z  dziećmi opisać. Ale muszę się jeszcze nad tym dokładniej zastanowić.

A to fragment książki, który odrobinę zdradza, o czym jest opowiadanie. Tematyka jakże aktualna, bo kto chociażby w dzisiejszy, szary i zimny dzień nie marzy o słońcu i lecie?

winnie2

2 uwagi do wpisu “Winnie the Witch, czyli książka o zimie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s