Winnie the Witch – moje ćwiczenia

Wygląda na to, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ja jednak jeszcze na chwile zostaję w zimowej tematyce. Opowiadanie Winnie in Winter, o którym pisałam tutaj, bardzo spodobało się moim uczniom. Mnie zresztą też, dlatego publikuję drugi wpis dotyczący tej książki. Obrazki są kolorowe i bogate w szczegóły. Od kiedy mam dziecko staram się śledzić trendy w literaturze. Stąd wiem, że dzieci bardzo lubią książki, w których na ilustracjach wyszukuje się określone rzeczy. Moim siedmiolatkom bardzo się spodobało ćwiczenie, które robimy po przeczytaniu każdej strony i  polega ono właśnie na wskazaniu określonego elementu.

Z racji, że w internecie nie znalazłam zbyt wielu ćwiczeń dotyczących Winnie stwierdziłam, że samodzielnie przygotuję zadania dla moich uczniów. Poniżej moje proste ćwiczenia do książeczki Winnie in Winter.

Label the pictures. Dzieci otrzymują poniższą kartę z obrazkami oraz wycięte wyrazy (wybrane słownictwo z opowiadania), podpisują obrazki poprzez przyklejenie ich pod rysunkami. Rysunki mogłyby mieć trochę mocniejsze kolory, ale dopiero uczę się obsługi nowego programu i sprzętu do rysowania. Jeśli komuś się spodoba i będzie mieć ochotę je wykorzystać to zapraszam. Po kliknięciu w obrazki można je wydrukować.

winnie pictures1.1

winnie words1

Find winter clothes. Spośród nazw ubrań uczniowie wyszukują tylko zimowe i biorą je w kółko.

winnie words2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s