Gra „Matcher” – PlayMeAndLearn

Oto kolejny wpis z cyklu gry w edukacji językowej. „Matcher” to gra karciana. Składa się ona z 55 kart, wielkości 9 na 9 cm. Mieszczą się one w niewielkim pudełku. Są stosunkowo cienkie, wydaje mi się że lepiej gdyby były zrobione ze sztywniejszego papieru. Na każdej z kart mamy kolorowe obrazki, czasem też proste napisy. Grafika jest poprawna, choć nie jakaś zachwycająca. Mam wrażenie, że nie jest do końca spójna (być może jest to celowy zabieg, by łatwiej było odnaleźć wspólny obrazek). Przez to jawi mi się jako chaos estetyczny. Ale nie zauważyłam żeby dzieci miały z tym jakiś problem. Nie było też jednak ochów i achów i pytań gdzie można tę grę kupić (ta jak to było w przypadku opisanej przeze mnie niedawno gry „What’s rubbish?”). Dla mnie wygląd jest ważny i wydaje mi się, że fajnie jakby grafika była bardziej dopracowana.

Na czym polega gra? Ogólnie można powiedzieć, że w grze chodzi o znalezienie na kartach identycznych obrazków lub napisów. Dwie karty mają tylko jeden element wspólny. Do gry dołączona jest instrukcja, w której znajdziemy opis różnych wariantów rozgrywek. O możliwościach grania możecie przeczytać na blogu prowadzonym przez PlayMeAndLearn. Dają one możliwość ćwiczenia nie tylko mówienia ale też pisania w jezyku angielskim. Na niektórych kartach łatwo odnaleźć wspólny obrazek czy też słowo a na innych chwilę nam to zajmuje. Muszę przyznać, że bywało, że dzieci były bardziej spostrzegawcze niż ja.

matchergra

„Matcher” sprawdza się u dzieci ze szkoły podstawowej, grałam z uczniami z 1, 4 i 6 klasy. Oczywiście im młodsi, tym bardziej ekscytują się grą. Pomysł jest prosty, ale według mnie fajny. Przypomina mi trochę bardzo popularną aktualnie i dobrze ocenianą grę „Dobble”, z tym że w nią gra się po polsku. Nie mam jej, ale z tego co przeczytałam w internecie wynika, że zasady są podobne http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/20640/Dobble.html.

Wracając do gry od PlayMeAndLearn, podobała się ona uczniom. Dzięki temu, że da się w nią grać według różnych zasad można korzystać z niej więcej razy bez obawy, że szybko się znudzi. Kupicie ją w cenie 49 zł.

Więcej o produktach PlayMeAndLearn dowiecie się z ich strony internetowej http://playmeandlearn.com.

Jeszcze raz dziękuję PlayMeAndLearn za przesłanie mi plansz edukacyjnych i gry „Matcher”.

2 uwagi do wpisu “Gra „Matcher” – PlayMeAndLearn

  1. Od dawna obserwuję, jak ta firma się rozwija. Muszę przyznać, że plansze do nauki są bardzo ciekawe i ładne. Na ich stronie jest dużo pomysłów na gry i zabawy. Chętnie wypróbowałabym je z moimi cztero- i pięciolatkami 🙂

    1. Też uważam, że fajnie, że Polacy tworzą takie pomoce. Miejmy nadzieję, że rynek będzie się rozwijał. Definitywnie oferta PlayMeAndLearn jest warta uwagi, szczególnie w przypadku nauczania młodszych dzieci. Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s