Ćwiczenia i worksheety na Wielkanoc (Easter acitivities)

Nie wiem jak Wam, ale mnie zawsze czas po feriach zimowych zaczyna zdecydowanie szybciej upływać. Zauważyłam, że coraz rzadziej noszę przejściowe kurtki, nagle nie wiadomo kiedy robi się ciepło. Oczywiście na Wielkanoc zwykle nie jest tak ładnie jak byśmy chcieli, ale może w tym roku się uda? Zobaczymy… już niedługo. A póki co pokażę Wam, jakie ćwiczenia wyszperałam w internecie.

Zacznę od readingu dla starszych uczniów. Jest on dość trudny, ale bardzo dobrzy 6-klasiści i gimnazjum powinni sobie poradzić. Zwykle koncentruję się na zwyczajach świątecznych i tutaj właśnie to mamy:

http://www.classroomjr.com/easter-worksheets-for-kids/easter-history-reading-worksheet/

Oprócz tego ćwiczenie (post reading) sprawdzające wiedzę uczniów – multiple choice questions:

http://www.classroomjr.com/easter-worksheets-for-kids/easter-reading-comprehension/

Podoba mi się zadanie pisemne polegające na opisaniu królików. Uczniowie muszą poszukać o nich trochę informacji takich jak gdzie żyją, jak długo, jak się zachowują, jak wyglądają. Można też samemu przygotować tekst o królikach np. w oparciu o Wikipedię, na jego podstawie uczniowie np. w parach uzupełniają worksheet.

http://www.activityvillage.co.uk/rabbit-worksheet

Z młodszymi uczniami standardowo stawiam na zabawy. Pierwsza jest w sumie prosta i typowa na zajęciach językowych, ale zrobiłam ją tak, że nawiązuje do Wielkanocy. Wcześniej trzeba wypisać sobie na małych karteczkach pytania, zadania dla dzieci. Ja utrwalałam cały do tej pory omówiony materiał. Zaopatrzyłam się też w styropianową kaczkę, którą „na szybko” pokolorowałam flamastrami. W tle gra muzyka, dzieci podają sobie kaczkę, jak nauczyciel zatrzyma muzykę dziecko, które ma kaczkę ma odpowiedzieć na pytanie czy też wykonać wylosowane polecenie. Gdy ma z tym problem pomaga mu reszta uczniów.

duck

Z najmłodszymi (przedszkole, zerówka) bawiłam się też w Easter Egg Hunt. Miałam wycięte kolorowe jajka ze sztywnego papieru (konkretnie 10 jajek), zanim przyszły dzieci chowałam je na sali. Dawałam uczniom 2-3 minuty w czasie których mieli odnaleźć jak najwięcej jajek. Znalezione jajko kładli na dywanie, tam gdzie zwykle siedzimy i szli szukać dalej. Gdy czas się skończył liczyli jajka, jeśli nie znaleźli 10, ja je wyciągałam z kryjówek. Można też pobawić się w określanie kolorów jajek, grupowanie ich.

A oto ciąg dalszy treningu liczenia dla młodszych dzieci. Uczniowie wycinają i przyklejają ponumerowane jajka (1-10), oczywiście w odpowiedniej kolejności:

http://printables.atozteacherstuff.com/2391/chick-cut-and-paste-counting/

To by było na tyle (jeśli macie ochotę zerknijcie na zeszłoroczne pomysły – klik). Polecałam tam m.in. stronę boogleworldesl.com, w tegorocznych poszukiwaniach wróciłam do niej. Super jest zadanie żeby ułożyć jak najwięcej wyrazów z Easter Egg Hunt (jest ich naprawdę dużo, znajdziecie tu worksheet ze wskazówkami, które możecie dla ułatwienia dać uczniom).

A już w weekend opublikuję moją propozycję wielkanocnych prac plastycznych.

 

Jedna uwaga do wpisu “Ćwiczenia i worksheety na Wielkanoc (Easter acitivities)

  1. Pingback: Bye – Bye… |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s