Angielski dla malucha – film + pacynka firmy K’s Kids

Od jakiegoś czasu planowałam ten zakup i wreszcie staliśmy się posiadaczami jednej części z serii filmów „Patrick i przyjaciele” (w sumie do wyboru są cztery). Ja zdecydowałam się na tytuł „Edukacja”.
patrick3

Na tej płycie znajdziemy następujące odcinki:

  • Kolory i kształty
  • Ciężki i lekki
  • Cyfry
  • Cień
  • Kolory

Do wyboru mamy pięć wersji językowych: polską, angielską, francuską, rosyjską i hiszpańską. Ja oczywiście wybieram angielski. Kreskówka jest typowo edukacyjna, każdy bardzo krótki odcinek koncentruje się na danym temacie. Bohaterowie są sympatyczni, miło się do siebie odnoszą i ich problemy są bliskie małemu dziecku. Oto tytułowy Patrick i jego przyjaciele (ze strony http://www.patricknfriends.com).

patrick'n'friends

Podobnie jak w bajce Pocoyo mamy białe tło, tak by nie odwracać uwagi malucha. Mówi głównie narrator. W tle gra muzyka, mojemu dziecku to odpowiada, gdyż raczej nie chce oglądać kreskówek, woli piosenki z YouTube. Ta bajka mu się spodobała i za pierwszym razem obejrzał aż cztery odcinki pod rząd. Nawet się zdziwiłam, ale pozytywnie, gdyż zwykle ciężko jest mu się skoncentrować.

Do każdej części serii dołączona jest pacynka. Tą część, którą mamy uważam, na dzień dzisiejszy za najbardziej interesującą. Dołączony jest do niej główny bohater – pies Patrick. A według mnie to najładniejsza maskotka. Pacynka od razu spodobała się mojemu synkowi, próbował ją założyć sobie na rękę, zdejmował z mojej ręki. Patrick się z nim wita, łaskocze go, czasem pytam by pokazał, gdzie Patrick ma oko itp. Zwyczajnie się nim bawimy. Zabawka jest starannie wykonana z miękkiego materiału (ja nazwałabym go aksamitem). Ma sympatyczny pyszczek i jest w ładnym czerwonym kolorze. Mój maluch śmieje się, gdy zaczyna oglądać kreskówkę a ja pokazuję mu psa na ekranie i pacynkę. W przyszłości zabawka może przydać się do inicjowania dialogów czy też odgrywania scenek z filmików.

Oto nasz Patrick:

patrick2

Na wspomnianej już stronie http://www.patricknfriends.com można zapoznać się z bohaterami kreskówki oraz obejrzeć dużo odcinków (w zakładce video), oprócz tego są tu różne ćwiczenia (myślę, że wykorzystamy je jak mały podrośnie). Oglądaliśmy odcinki z tej strony (inne niż mamy na płycie) i również był zainteresowany.

W tej serii podoba mi się to, że można zacząć ją puszczać dziecku koło 18 miesiąca ale na pewno starczy ona na dłużej. Na początku dziecko ma atrakcję z oglądania Patricka i zabawy nim z rodzicem. Osłuchuje się z językiem. Ja staram się komentować dodatkowo to co się dzieje po polsku. Gdy jest starsze można zacząć właściwą naukę, zadawać pytania, robić ćwiczenia utrwalające słownictwo.

Ostatnia rzecz o jakiej chciałam wspomnieć to nagrody jakie ta seria otrzymała:

  • SUPER PRODUKT 2010 miesięcznika „Mam dziecko”
  • Najlepszy produkt „DIAMENT” Brzuszek i Maluszek 2010
  • Nagroda główna w konkursie „Świat przyjazny dziecku” w kategorii Multimedia 2011.

Kreskówkę z pacynką można znaleźć w internecie w cenie około 30 PLN. Ja kupiłam ją w Empiku http://www.empik.com/k-s-kids-patrick-i-przyjaciele-edukacja-zestaw-kreskowka-pacynka-patrick-k-s-kids,p1079450389,zabawki-p. Zabawka jest estetycznie zapakowana, więc wydaje mi się fajnym pomysłem na niezbyt drogi prezent.

patrick1

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s