Summer time, czyli zajęcia z latem w tle

Ten post miał się ukazać jakiś czas temu ale niestety nie wyszło. Wciągnęło mnie życie rodzinne i czerwcowe spacery. Choć przyznacie, że pogoda specjalnie nas nie rozpieszcza. Jako że wakacje coraz bliżej to ostatni dzwonek na lekcje o lecie.

Poniżej znajdziecie moje pomysły.

W ramach ćwiczeń alfabetu narysowałam rybę, która połknęła litery. Dyktuję uczniom litery, które mają wziąć w kółko a następnie wpisać na górze strony. Jak zapewne się domyślacie ukryty wyraz to SUMMER.

fish

Po tym wstępnym zadaniu przechodzę do książeczki. Tym razem zawiera ona tylko słowa i obrazki. O część wyrazów pytałam uczniów (gdy wiedziałam, że znają słowo) a część nazywałam sama i prosiłam o powtórzenie. Następnie przechodziliśmy do obrazków i pytałam „How many…?”, tak by uczniowie przećwiczyli słowa i policzyli obiekty.

zdjęcie 1

zdjęcie 2

Jeśli chodzi o trening słownictwa fajnym pomysłem jest też znalezienie wakacyjnego obrazka i wypisanie słów, zadaniem uczniów jest połączenie słów z rzeczami. Można też porozmawiać o tym, co jest na ilustracji. Coś w stylu zdania z książki „Fun for Starters”.

zdjęcie 3

Kiedyś też wprowadzałam wyrazy związane z latem a po zwyczajowych zabawach utrwalających słownictwo poprosiłam uczniów o narysowanie obrazka zawierającego określoną ilość wybranych przez nich słówek i podpisanie ich na rysunku.

Oprócz tego z racji, że wcześniej uczyłam dzieci przymiotników big, small przygotowałam następującą kartę pracy. Najpierw prosiłam uczniów o nazwanie rzeczy a później pytałam „Is it big or small?”. Następnie obok każdego obrazka mieli napisać big lub small.

big:small

Moi pierwszoklasiści lubią też sudoku, dlatego zaproponowałam im to, tym razem o letniej tematyce http://www.dltk-holidays.com/summer/msudoku.htm

 

2 uwagi do wpisu “Summer time, czyli zajęcia z latem w tle

  1. Dziś zakończenie roku szkolnego. Dziękuję za inspiracje 🙂 Za ciekawe propozycje, tematy i linki. Poleciłam Twojego bloga nauczycielom, dla których przeprowadziłam zajęcia otwarte. Mam nadzieję, że i oni skorzystają w tych wspaniałych newsów. Czas urlopowy przed nami – pewnie będę tu rzadziej zaglądać, ale z pewnością nie przegapię żadnego nowego wpisu 🙂 Życzę miłych wakacji, odpoczynku i … pomysłów na kolejne ciekawe i inspirujące newsy!

    1. Dziękuję Ci za to, że czytasz, komentujesz i polecasz 🙂 Życzę Ci oczywiście miłych, pełnych wypoczynku wakacji. Wpisy na pewno będą się ukazywać, z jaką częstotliwością sama nie wiem, ale w czasie wakacji ma się jednak trochę mniej inspiracji. Też pewnie będę chciała trochę odpocząć. Choć zdradzę Ci że już w najbliższym tygodniu wybieram się na krótkie szkolenie, o którym zapewne napiszę na blogu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s