Jak już wspominałam na początku roku szkolnego warto ustalić obowiązujące zasady, tak by uczniowie wiedzieli, co jest dozwolone a co nie. Można je ułożyć z uczniami (raczej tymi starszymi) lub też przedstawić dzieciom gotowe. Spisać je lub powiesić gotowy plakat. Ułatwia to trochę późniejszą pracę, gdyż można się na nie powoływać. Poprosić uczniów o przeczytanie, przypomnienie.
Dzięki temu być może unikniemy takich sytuacji:
W internecie znalazłam następujące przykłady:
Na podstawie Dr Seuss, niestety nie do wydrukowania.
http://www.learningthings.com/itemdesc.asp?ic=CD%2D114079
Za to z poniższej strony już można drukować
http://www.prekinders.com/classroom-rules/
Oraz takie:
Podoba mi się też ten poster z poziomem hałasu.
http://thekinderkid.blogspot.com/2011/09/yakety-yak.html
Swego czasu stosowałam kartkę z czerwonym napisem STOP, gdy w klasie było za głośno. Ale teraz już nie będę musiała, gdyż dostałam ekstra gadżet. Jest to dwustronny lizak z możliwością zapalenia zielonego i czerwonego światła i napisem stop. Myślę, że okaże się użyteczny i pomocny na lekcjach z młodszymi dziećmi.
Pokażę Wam jak wygląda ta czerwona strona.
O dyscyplinie na lekcjach angielskiego pisałam też tu.
ciekawy wpis
Gdzie można kupić taki lizak?
Ja go dostałam a raczej wyłudziłam powołując się na cele dydaktyczne. Była to zabawka dziecka, którą już się nie bawiło, była kupiona kilka lat temu. Znalazłam go na allegro opisany jako „lizak policyjny zabawka” albo „lizak policyjny na baterie”, oto przykładowy link http://allegro.pl/dickie-lizak-policyjny-na-baterie-policja-zabawka-i4533415958.html. Pozdrawiam