Sharing days

To akcja blogerów, która polega na podzieleniu się listą blogów wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

10689940_605226526252809_2855219204083694561_n

Są to blogi prowadzone przez anglistów (a tak naprawdę anglistki :)). Część z nich zapewne znacie, gdyż w moich wpisach pojawiają się do nich linki. Polecam posty dziewczyn i bywa, że sama jestem polecana u nich. Część blogów znam i odwiedzam co jakiś czas, za to klika to nówki w naszym światku. Przydałoby się, żebym więcej komentowała, ale ciężko mi obiecać poprawę 😉

Zachęcam do zapoznania się z blogami koleżanek po fachu! Poniżej krótkie opisy blogów w kolejności (raczej) alfabetycznej:

Ang dla każdego (wcześniej Angielski dla każdego) – mam wrażenie, że to jeden z najdłużej istniejących blogów o nauczaniu angielskiego. Autorka pisze o swoich studiach, pomysłach na lekcje, piosenkach, co jakiś czas podaje zwroty i słownictwo oraz ćwiczenia związane z różnymi tematami. Ponad to recenzuje książeczki i pomoce dydaktyczne oraz szkolenia.

Anglokids.pl – wpisy zawierające linki, sporo filmików dotyczących różnych tematów a także konkrety przydatne przy uczeniu się czy też nauczaniu, czyli zwroty i listy słówek np. dotyczące wynajęcia pokoju w hotelu, wyjścia do kina, omówienie zasad gramatycznych i  więcej.

English for law – blog pisany po angielsku przez studentów uczelni im. Koźmińskiego, jak sama nazwa mówi wpisy związane z prawem.

O prawie również ten blog luczak.edu.pl.

English my way – o tym, jak uczyć się angielskiego, jak radzić sobie z napotkanymi problemami. Autorka opisuje metody i tricki oraz mnemotechniki.

English-nook – poza pomysłami na lekcje, autorka opisuje rzeczywistość nauczycielską i swoje przemyślenia na ten temat. Prezentuje też swoje materiały i poleca przydatne książki. Dodatkowo opisuje szkolenia dla nauczycieli.

English with little Ant – ciekawy pomysł na bloga. Prowadząca, czyli Mama Mrówka przygotowuje zajęcia z angielskiego (dla małych dzieciaków, bo jej Mrówka ma 4-latka). Mamy blogerki biorące udział w programie w oparciu o pomysły autorki uczą angielskiego swoje dzieci a efekty opisywały lub będą opisywać (kontynuacja!) u siebie na blogach. Wpisy poświęcone są też zakupom i ogólnie nauczaniu angielskiego małych dzieci.

English 24/7 – wpisy o angielskiej kulturze, literaturze i pomagające zrozumieć różne zagadnienia językowe. Trochę też o studiach autorki oraz polecanych przez nią materiałach.

Full-time-teacher – różne pomysły związane z pracą z dziećmi a także nauczaniem angielskiego (opisy zabaw, gier, książeczek).

Hangielski – pomysły do wykorzystania na zajęciach z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej. Oprócz tego recenzje książeczek i gier.

Humming bird – autorka przede wszystkim pokazuje materiały, z których korzysta w czasie lekcji. Dużo inspiracji dla nauczycieli pracujących z dziećmi w młodszym wieku szkolnym!

Języki na wesoło – pomysły na lekcje z dziećmi z angielskiego i niemieckiego.

Korki Animatorki – dużo pomysłów, przede wszystkim na różnego rodzaju zajęcia plastyczne.

Lasubmersion – również fajny pomysł na bloga, wpisy dotyczące nauczania języka i samodzielnej nauki języków. Plus sporo przemyśleń związanych z prowadzeniem własnej działalności, trochę też o życiu autorki. Taki można powiedzieć nauczycielsko – lifestajlowy blog 🙂

Mrs. Kalisz – według mnie ten blog ma potencjał. Autorka jest Polką pracującą w szkole w Anglii. Póki co zamieściła zaledwie kilka wpisów opisujących jej doświadczenia, ale trzymam kciuki by kontynuowała pisanie. Dla mnie ciekawa tematyka, szczególnie, że udało mi się co nieco zobaczyć na praktyce w szkole brytyjskiej w Polsce.

Z głowy na papier – tym razem nauczanie angielskiego przedszkolaków. Autorka opisuje swoje pomysły na lekcje, materiały, poleca gry, książeczki i piosenki. Dużo praktycznych pomysłów!

Oto my 🙂

1551509_606504176125044_5526542072671870920_n

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Sharing days

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s