Buty, czyli bajka The Elves and the Shoemaker

W książce, z której korzystam z pierwszą klasą znajduje się ta bajka. Ponieważ ćwiczeń do niej nie ma, przeszukałam internet za ciekawymi activities. Oto moje propozycje:

Słownictwo i obrazki, ja wybrałam te które były w mojej wersji bajki. Po wprowadzeniu słownictwa dzieci wskazywały na obrazki nazywane przeze mnie a później wklejały do zeszytu w określonej kolejności.

http://www.earlylearninghq.org.uk/wp-content/uploads/2013/02/Elves-word-mat.pdf

Zrzut ekranu 2015-02-22 o 14.09.20

Każdy dostaje kolorowego Elfa i ma powiedzieć My Elf is blue, red etc. Oprócz tego z wydrukowanych napisów wybrać napis oznaczający jego kolor. Później napiszą zdanie w zeszycie My Elf is i dokleją napis. Elfy wydrukowałam stąd:

http://www.primarytreasurechest.com/images/stories/resources/Matching%20Cards%20-%20Elves%20and%20the%20Shoemaker.pdf

Z tego wzoru zrobiłam buty, dzieci je sznurowały, bawiły się w parze – kto zasznuruje pierwszy. Musiałam zrobić własne, gdyż nie miałam jak zrobić dziurek w tych z templatu.

http://www.ziggityzoom.com/print/activity/tie-my-shoe-activity

IMG_6606

Zabawa: Shoemaker, Shoemaker, where’s your shoe?

Jedna osoba (Shoemaker) siedzi w środku koła z zamkniętymi oczami, za nią jest but. Wyznaczone przez nauczyciela dziecko, cicho idzie i zabiera but, chowa go za sobą. Podobnie ręce za sobą trzymają wszyscy uczestnicy zabawy. Uczniowie mówią : Shoemaker, Shoemaker, where’s your shoe?, dziecko ma odgadnąć, kto zabrał but.

Jeśli macie ochotę zrealizować podobne zajęcia wiele wersji bajki znajdziecie na YouTube. Na przykład taką (średnią wizualnie, ale krótką z napisami dla dzieci uczących się jezyka).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s