„This is the way we brush our teeth”, czyli o dbaniu o zęby

Wszyscy wiemy, jak ważne jest dbanie o zęby już od najmłodszych lat. Z dziećmi jednak różnie to bywa. Jest to temat często poruszany w języku polskim, czemu by nie uzupełnić go o pogadankę w języku angielskim? W ramach odmiany i rozwinięcia piosenki z naszego podręcznika omawiałam ten temat z pierwszą klasą. Zajęcia pasowały do akcji promującej mycie zębów u mnie w szkole.

Poza piosenką (wariacją na temat „This is the way we brush our teeth”) oglądaliśmy film o małpie uczącej się dbać o zęby. Ja zaczynałam od 2 min 15 sek. Film pokazuje m.in. zdrowe i niezdrowe jedzenie oraz jak należy myć zęby. Wszystko to pokazuje nam szympans Kirby. Dzieciom bardzo się podobało.

Po obejrzeniu filmiku dałam im kartę pracy – narysowany uśmiechnięty i smutny ząb i jedzenie, uczniowie mieli za zadanie połączyć ząb ze zdrowym i niezdrowym jedzeniem.

Następnie wysłuchaliśmy właściwej wersji piosenki „This is the way we brush our teeth”.

Wprowadziłam też słownictwo toothbrush, toothpaste, morning, evening.

Uzupełnialiśmy też reguły dotyczące dbania o zęby – trzeba było dorysować rysunki ilustrujące zdania. Ćwiczenie to pochodziło z książki „Cross Curricular Resources for Young Learners” (znajdziecie w niej więcej zadań związanych z tym tematem).

IMG_7431

Na kolejnej lekcji powtórzyliśmy piosenki i poznane zwroty. Dzieci rysowały siebie myjących zęby i przepisywały z tablicy zdanie „I brush my teeth”. Rozmawialiśmy też o wizycie u dentysty – uczniowie układali w odpowiedniej kolejności obrazki przedstawiające wizytę u dentysty.

http://www.education.com/slideshow/story-sequence-slideshow/going-to-the-dentist/

Zrzut ekranu 2015-03-08 o 22.19.06

 

2 uwagi do wpisu “„This is the way we brush our teeth”, czyli o dbaniu o zęby

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s