Hidden picture

Witajcie po przerwie.

Pokażę Wam bardzo fajną zabawę – idealną na zastępstwa i koniec roku. Prosta i łatwa do przygotowania da dużo radochy. Każda grupa, z która się w nią bawiłam była zachwycona. Moja wersja pochodzi z książki Cross Curricular Resources for Young Learners (z której notabene sporo korzystam).

Na czym polega zabawa? Dzieci mają zamalowywać pola w tabeli złożonej z cyfr i liter, jednak ja odcięłam instrukcję i wybierałam pola na chybił trafił. Np. mówiłam A1 green, H2 yellow itd. Dzięki temu uczniowie przez długi czas nie wiedzieli co przedstawia rysunek. Próbowali odgadnąć, mówili że zabawa przypomina im grę Minecraft. Starszym, czy też bardziej zaawansowanym uczniom podawałam pola do zamalowania a młodszym po podaniu pisałam jeszcze na tablicy.

IMG_7965

 

Myślę, że taki template i rysunek można przygotować samemu. W internecie znalazłam hidden pictures ale w oparciu o zamalowanie liczb. Np. takie, konik morski do wydrukowania https://www.teacherspayteachers.com/Product/FREE-Seahorse-Hundreds-Chart-Hidden-Picture-Activity-for-Summer-and-Ocean-Math-702856. Znalazłam też sporo płatnych worksheetów, ale można też  się nimi zainspirować i stworzyć własne rysunki. Więcej przykładów znajdziecie wpisując w Google lub na Pinterest hidden picture chart.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s