Lektury uproszczone Penguin Young Readers

To seria książeczek, którą bardzo lubię, lubią ją też uczniowie. Na stronie wydawnictwa Pearson dowiadujemy się, że są to lektury przeznaczone dla uczniów w wieku 5-11 lat, mamy do wyboru 4 poziomy zaawansowania. Co poziom, to większa liczba słów na stronie. Tutaj znajdziecie opis serii oraz same książeczki –  http://www.pearson.pl/angielski/katalog-sklep/lektury-uproszczone/penguin-young-readers.html.

Ja posiadam lektury z poziomu 1,2,4 i czytałam je 1,2,3 klasistom, starszym natomiast daję do samodzielnego czytania. Zdarza się, że są to tylko fragmenty, gdy uznam, że książeczka dla danej osoby jest zbyt dziecinna. W skład serii wchodzą bajki, jednak ja wolę książki, które można nazwać tematycznymi. Rynek wydawniczy oferuje nam szeroki wybór bajek, dlatego te drugie książeczki są według mnie ciekawsze. Są one bardzo fajnym uzupełnieniem, omawianych na lekcjach zagadnień. Utrwalają one słownictwo oraz je rozszerzają. Niestety z tego, co widzę na stronie Pearsona nie wszystkie są teraz dostępne. Trzeba sprawdzać, może znów się pojawią.

W moim niewielkim zbiorze znajdują się: Halloween (o tej pozycji już kiedyś wspominałam – jest super, korzystam z niej co roku), Families, Seasons, Food. Książeczki są cienkie, jednak ładnie wydane i interesujące, na końcu każdej z nich znajdziemy również kilka ćwiczeń dotyczących treści.

Zdjęcie pokazuje książeczki w lekkim nieładzie, ponieważ zainteresowały też mojego malucha.

readers

Może znacie jakieś podobne, fajne readersy dla najmłodszych? Chętnie się o nich dowiem.

2 uwagi do wpisu “Lektury uproszczone Penguin Young Readers

    1. Dzięki za namiary. Ta seria jest przeznaczona dla trochę starszych uczniów (upper primary, lower secondary tak definiują poziom). Z tego, co widzę są to głównie opowiadania, baśnie i mity. Zaletą tej serii może być dostępność MultiRomu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s