Kursy językowe dla dzieci cz.2

Sądzę, że kursy mają sens w poniższych przypadkach.

Gdy chcemy by dziecko nadrobiło braki ze szkoły. Gdy nie nadąża za grupą, dostaje słabe oceny (wtedy można też pomyśleć o korepetycjach – pomocy w lekcjach).

Gdy chcemy by dziecko lepiej umiało język. Szczególnie w przypadku młodszego dziecka warto przypatrzeć się kursowi oraz książce, z której ma się uczyć. Często okazuje się, że na kursie omawiane są te same tematy, co w szkole. Według mnie kurs powinien rozszerzać słownictwo lub też uczyć całkiem nowych zagadnień. Wiem, ze jest to kosztowne, ale może zamiast wybrać zwykły kurs warto pomyśleć o zapisaniu nastolatka do native speaker’a, oczywiście takiego, który potrafi pracować z dziećmi lub młodzieżą.

Gdy chcemy by dziecko zdało certyfikat. Najbardziej popularny certyfikat w Polsce to First Certificate In English. Są też jednak inne, również przeznaczone dla młodszych dzieci. Podejście do takiego egzaminu może być ciekawym doświadczeniem a także powodem do dumy dla rodziców. Więcej o certyfikatach dla dzieci napiszę w oddzielnym wpisie. Kursy przygotowujące do zdania certyfikatu to na pewno dobry pomysł, niezależnie od wieku ucznia.

Gdy chcemy by lepiej dziecko zdało egzamin np. kończący gimnazjum. Zanim zapiszemy je na kurs warto samemu zorientować się na jakim jest poziomie. Proponuję dać mu test z poprzednich lat i sprawdzić jak go napisze. Może się okazać, że zrobi bardzo niewiele, stosunkowo prostych błędów. Wtedy należy się zastanowić nad sensem posyłania na kurs. Może lepiej kupić książkę przygotowującą do egzaminu, czy też z testami i umówić się, że dziecko raz w tygodniu wypełnia ileś stron czy też pisze jeden test. W tym przypadku  warto też pomyśleć o dodatkowej nauce drugiego języka, innego niż angielski. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest kurs, gdyż zwykle w szkołach drugiemu językowi przysługuje mniejsza liczba godzin.

Podsumowując: warto zastanowić się nad tym dlaczego zapisujemy dziecko na dodatkowe zajęcia językowe i pomyśleć nad takim rodzajem kursu, który przyniesie jak największe efekty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s