Dni otwarte wydawnictw dla nauczycieli

Jak już wspominałam na koniec wakacji i z początkiem roku szkolnego wydawnictwa organizują dni otwarte dla nauczycieli w księgarniach. Oferują pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej książek, możliwość zamówienia zestawów nauczycielskich, gratisy przydatne na lekcjach w pierwszych dniach września oraz promocje wybranych tytułów (na ogół jednej, dwóch książek). Czy warto na nie iść? Moja odpowiedź brzmi: i tak i nie.

W zeszłym roku, z tego co pamiętam, byłam na dniu otwartym Macmillana. Nie było dużo osób, wydaje mi się, że kupiłam tylko książkę w promocji. Generalnie można sobie było darować, bo promocja trwała również gdzie indziej przez stosunkowo długi czas. Natomiast dzisiaj byłam na dniu otwartym Pearsona. Zdziwiłam się, bo była duża kolejka, na szczęście stosunkowo szybko posuwająca się do przodu. Bardzo lubię to wydawnictwo, ale muszę przyznać, że organizacja nie była dobra 😦 Jak się okazało większość osób stała w kolejce głównie po gratisy (kilka osób na głos mówiło, że głównie stoją po poradnik o współpracy z rodzicami, mnie bardziej interesowały zadania przygotowujące do egzaminu szóstoklasisty), jednak gdy dotarliśmy bliżej okazało się że gratisów zabrakło 😦 Oczywiście mieli je dowieźć, ale mi się już nie chciało dłużej stać. Zdziwiła mnie informacja, że zestawy nauczycielskie lepiej zamówić przez internet. Dowiedziałam się również, że książkę w promocji kupuje się w kasie księgarni a nie u Pani konsultant. Następnym razem, jeśli się wybiorę, będę sprytniejsza i od razu zapytam, czy jest sens stać w kolejce. Także ogólnie jestem średnio zadowolona, chociaż wygląda na to, że jednak było warto, z powodu książki. Moja rada brzmi: jeśli wybieracie się na dni otwarte zróbcie to na początku wyznaczonych godzin. Wtedy też może być kolejka, ale macie większe prawdopodobieństwo, że dostaniecie to, po co przyjechaliście. W Warszawie odbędą się jeszcze 4 takie spotkania Pearsona (po konkrety odsyłam na ich stronę, podobnie jak na strony internetowe innych wydawnictw).

Wracając do książki. W promocji można kupić książkę J. Harmera „Essential Teacher Knowledge” z rabatem 50%, czyli naprawdę sporym 🙂 Książkę przejrzałam wracając do domu metrem i muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka wygląda super. Jest to rodzaj podręcznika dla nauczycieli, dodatkowo zawiera płytę dvd – napisane jest, że z nagraniami obrazującymi techniki nauczania czy też opinie innych nauczycieli. Nie będę pisać więcej, gdy ją przeczytam pojawi się recenzja. Książka wygląda tak:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s