Dzień Pluszowego Misia

Słyszeliście o Dniu Pluszowego Misia? Możliwe, że coś Wam się o uszy obiło, jest on obchodzony 25.11. Miś został uhonorowany, jako że to jedna z ulubionych zabawek dzieci na całym świecie. W wielu przedszkolach, świetlicach tego dnia odbywają się tematyczne zajęcia. Kiedyś jedna z moich koleżanek w swojej klasie prowadziła specjalne lekcje i poprosiła również mnie, żebym przygotowała coś związanego z misiami na angielski. Przypomniało mi się i stwierdziłam, że może to być fajny pomysł na lekcje bez podręcznika.

Poproszę dzieci o przyniesienie tego dnia niewielkich misiów. Przyniosę też własnego. Będziemy o nich rozmawiać, opisywać je. Do tego jest taka karta pracy.

Zrzut ekranu 2014-11-22 o 20.49.36

http://www.teacherspayteachers.com/Product/Teddy-Bear-Exploration-335119

Zamierzam też pokazać im obrazki przedstawiające znane misie i zapytać o ich imiona (Miś Yogi, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gummy Bear).

Obejrzymy i posłuchamy o 8 gatunkach niedźwiedzi.

Przygotuję karty z obrazkami przedstawiające te 8 gatunków, powtórzymy jak się nazywają i co się o nich dowiedzieliśmy (będę robić stop po każdym).

Rozwiążemy zagadkę, które misie są identyczne.

Zrzut ekranu 2014-11-22 o 20.43.53

http://www.crayola.com/free-coloring-pages/print/teddy-bear-match-up-coloring-page/

oraz zrobimy misia

Zrzut ekranu 2014-11-22 o 20.44.49

http://education.scholastic.co.uk/resources/50214

Update: tak wygląda gotowy miś zrobiony przez jednego z uczniów. Dzieci tym ćwiczeniem były zachwycone, zarówno wyglądem misia, jak i ruchomymi łapkami.

mis

Przypomnimy sobie też wierszyk, który moje dzieci już znają.

Teddy bear, teddy bear turn around

Teddy bear, teddy bear touch the ground

Teddy bear, teddy bear tie your shoe

Teddy bear, teddy bear goodbye to you!

 

Reklama

7 uwag do wpisu “Dzień Pluszowego Misia

 1. A czym połączycie ze sobą ruchome elementy? Pomysł na lekcję bardzo mi się podoba i chcę go wykorzystać bez konieczności wcześniejszych zakupów w papierniczym 🙂

  1. Właśnie nie bardzo mam pomysł. Oni wykorzystali paper fasteners, nawet nie wiem jak to się nazywa po polsku. Dobrze że mi przypomniałaś, ja mam papiernik pod domem, więc może uda się to dostać. Jak byłam mała to takie zabawki się zszywało nitką, ale przy większej ilości uczniów to odpada. Poza tym ja jestem słaba w szyciu. Mogą więc połączyć w domu, albo zwyczajnie skleić.

   1. albo może zszywaczami?
    Fajny pomysł na taką lekcję, może go uwzględnię w przyszłorocznym rozkładzie materiału dla pierwszaków?

  1. Myślę, że każdy może mieć własny pomysł na połączenie misia. Poszłam do papierniczego i nie bardzo wiedzieli o co chodzi (próbowałam opisać te paper fasteners). Blisko mam sklep kreatywny i tam je dostałam, jutro zobaczę, czy było warto i jak wyjdzie praca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s